(

Bursa Su Kaçağı Tespiti ve Kameralı Nokta Tespit

Bursa Su Kaçağı Tespiti ve Kameralı Nokta Tespit

Bursa Su Kaçağı Tespiti ve Kameralı Nokta Tespit
 

 

Bursa Su Kaçağı Tespit

Üst Kattan Su Akıyorsa Ne Yapılır?

Öncelikle üst kattaki komşunuz ile iletişim kurmanız gerekir. Alt kata su sızdığını ve tüm vanalarını kapaması gerektiğini iletin, tavandan damlayan su için yapılması gereken öncelikle suyun akmasını engellemektir, komşunuz su saatindeki su vanasını kapaması gerekmektedir.

Sonra ki Aşama Nedir?

Kaçağın yerinin bulunması için tespit çalışması yapılmalıdır. Bursa Gider Açma Hizmeti, Su kaçağı tespiti için profesyonel cihazlar kullanır. Kullanılan cihazlar ile hiç bir şekilde gürültü çıkarılmaz, kırmadan dökmeden su kaçağının yeri noktasal olarak bulunur.

Su Kaçağı Tespitinde Kullandığımız Teknolojiler

Akustik Dinleme Cihazı : Dinleme cihazı, temiz su tesisatlarındaki kaçakların yerini hızlı bir biçimde tespit etmemize olanak sağlıyor. Noktasal olarak su kaçağını tespit etmek için kullandığımız bu cihaz; tüm servis personellerimizin uzun eğitimi sonrası kullanılmaktadır.

Parke Altındaki Su Kaçağı Tespit Edilir Mi?

Bir dairede su kaçağı varsa, öncelikle bu su kaçağının hangi tesisat sisteminde olduğu belirlenir. Parke altında veya fayans altında su kaçağı olması tespit edilmesine engel değildir.

Temiz su tesisatı parke altından geçiyorsa ve su kaçağı söz konusuysa, akustik dinleme cihazı sayesinde su kaçak tespiti yapmak mümkündür. Ayrıca noktasal olarak tespit edilir.

Kalorifer borusunda su kaçağı varsa ve yine parke altından geçiyorsa yine termal kamera yardımı ile noktasal olarak yeri belirlenebilir. Ayrıca parkeleri sökmeye gerek bile kalmaz.

Atık su boruları parke altından geçmez ama istisna bir durum söz konusuysa, kameralı görüntüleme cihazı borunun içini incelendiği için pimaş borusunun parke altından ya da betonun altında geçiyor olması durumu değiştirmez.

Tespit Aşamasında Herhangi Bir Tadilat Oluyor mu?

Tespit esnasında teknolojik cihazlarımız sayesinde kırma, dökme, hatta gürültü yapılmaz, kısa sürede su kaçağının yeri noktasal olarak bulunur. Günün her saati tespit işlemi yaptırabilirsiniz. Tespit aşamasında tadilat türü bir işlem yapılmaz.

Su Kaçağı Tespiti Sonrası Tadilat Yapıyor Musunuz?

Su kaçağı sonrası, tesisat sistemine bağlı olarak farklı tadilat çalışmaları yapılmaktadır. Temiz su borusunda su kaçak tespiti yapılırsa, yeri noktasal olarak tespit edilir. Tespit edilen noktada çalışma yapılacak kadar bir alan açılır. Örnek vermek gerekirse; tek bir fayans yerinden sökülür ve delinmiş olan su borusu kesilir yerine maşon takılır. Tadilat işlemi bittikten sonra çimento ile açılan bölge kapatılır ve sökülen fayans tekrar yerine takılır. Çalışma yapıldığına dair iz bile kalmaz.

Aynı durum kalorifer boruları için de geçerlidir. Termal kamera yardımı ile su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edildikten sonra çalışacak kadar alan açılır.

Yukarıda bahsedilen tadilat çalışmaları temiz su borusundaki ve kalorifer borusundaki su kaçağı için geçerlidir. Atık su borularında su kaçağı söz konusuysa, bu tarz ufak tadilatlar ile sorun giderilemez. Pimaş borusu çatlamışsa ya da contasında sorun varsa yama yapma ihtimali olmadığı için çatlak olan pimaş borusunun tamamen sökülüp yerine yenisi takılmalıdır.

Bu tarz tadilatlarda firmamızın onarım ekipleri görev yapmaktadır. Onarım ekiplerimiz tesisat sektörüne yıllarını vermiş deneyimli ustalardan oluşmaktadır. Ustalarımız tadilatı büyük bir titizlikle yaparak garanti altına alır. Firmamız tarafından yapılan bu tür tadilatlar bir yıl garanti altına alınır. Firmamızın yaptığı tadilatlarda bir sorun çıkması durumunda bir yıl süreyle ücretsiz olarak sorunlar giderilir.

Tadilat Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

Tadilat fiyatları yapılan çalışmalara göre değişmektedir. Temiz su borularında ve kalorifer borularında ufak çaplı tadilatlar söz konusuysa su kaçak tespiti yapan ekip tadilat fiyatını belirterek hemen tadilatı yapar.

Ancak pimaş borularında su kaçağı söz konusuysa, su kaçağının olduğu boruya, borunun konumuna, kaç metre olduğuna göre belli başlı kriterlere göre tadilat fiyatı belirlenir.

Gizli Su Kaçağı Varsa Nasıl Anlaşılır?

 • Tüm vanalar kapalıyken su saati dönmeye devam ediyorsa
 • Rutubet kokusu geliyorsa ve duvarlardaki sıvalarda dökülme varsa
 • Normalin üzerinde su faturası ödüyorsanız
 • Parkelerinizde kabarma oluyorsa
 • Kombinizde ki su barı sürekli düşüyorsa.
 • Biz Su Kaçağını Nasıl Buluyoruz?

  Tahtakale Gider Açma Su Tesisat, önceden kullanılan ve sizi yoran su kaçak tespit yöntemlerinin yerine garantili ve kesin çözüme ulaşan su kaçak tespit yöntemleri kullanıyor. Gizli ve açık tüm su kaçakları ve su sızıntılarında kolayca sonuca ulaşıyoruz.

  Bizi aradığınızda uzman ekibimiz adresinize su kaçak tespit cihazı ile birlikte gelir, tüm tesisatınızı kontrol eder ve sorunun kaynağını bulur.

  Su kaçak tespit cihazı belirti vermeyen ve içe doğru su sızıntısı yapan arızaları da bulur ve ekibimiz size o anki arızanın dışında yakın zamanda oluşabilecek tüm tesisat sorunları hakkında da bilgi verir.

  Birden Fazla Su Kaçağı Olursa Ne Yapılır?

  Temiz su tesisatında su kaçak tespiti yapılırken, akustik dinleme cihazı kullanılmadan önce basınçölçer ile dairenin su basıncında düşme olup olmadığı test edilir. Bu sayede zamandan tasarruf edilerek, su kaçağı olup olmadığı kesinlik kazanır.

  Barometre ile suyun basıncı ölçülüp su kaçağı olduğu kesinlik kazandıktan sonra akustik dinleme cihazı ile su kaçağının olduğu bölge dinlenir. Akustik dinleme cihazı sayesinde su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edilir. Su kaçak tespiti yapılıp sorun giderildikten sonra basınçölçer ile tekrar ölçüm yapılır. Bu sayede birden fazla su kaçağı olursa tespit edilir.

  Su kaçağı tespiti temiz su tesisatında değil de atık su tesisatında olursa, kameralı görüntüleme cihazı kullanıldığını belirtmiştik. Kameralı görüntüleme cihazı ile atık su borusunun içi baştan sona kadar incelenir. Birden fazla su kaçağı varsa görüntüleme cihazı ile hepsi tespit edilebilir.

  Kalorifer tesisatındaki su kaçaklarını tespit ederken, kombi basıncı da dikkate alınır. Ekiplerimiz termal kamera ile su kaçağını tespit edip sorunu çözdükten sonra kombi basıncında düşme devam ederse evin diğer bölümleri de termal kamera ile incelenir. Böylece birden fazla su kaçağı olup olmadığı anlaşılır.

bursa Lavabo Açıcılar,Bursa Pimaş Tıkanıklığı Açma,Bursa tuvalet Tıkanıklığı Açma,Bursa Lavabo Tıkanıklığı Açma,Bursa Lavabo Gideri Açma,Bursa Tuvalet Gideri Açma,Bursa Kanal Açma,Bursa Tuvalet açıcılar,Bursa Pimaş Açıcı,Bursa Gider Açıcı,Bursa Pimaş Açan,Bursa Tıkanıklık Açıcı,Bursa Klozet açıcı,Bursa Tıkalı Pimaş Açma,Bursa Tıkalı Gider Açma,Bursa Tıkalı Lavabo Açma,Bursa Tıkalı Tuvalet Açma,Bursa Tıkalı Tuvalet Açan,Bursa Tıkalı Pimaş Açan,Bursa Tıkalı Pimaş Açıcı,Bursa Tıkalı Lavabo Açıcı,Bursa Tıkalı Tuvalet Açıcı,Bursa Tıkalı Pimaş Açıcı,Bursa Tıkalı Gider Açıcı,Bursa Tuvalet Açma,Bursa ,Açma,Bursa Lavabo Açma,Bursa Tıkanıklık Açma,Bursa Gider Açma,Bursa Tahtakale Gider Açma,Bursa Lavabo Açıcılar,Bursa Pimaş Tıkanıklığı Açma,Bursa tuvalet Tıkanıklığı Açma,Bursa Lavabo Tıkanıklığı Açma,Bursa Lavabo Gideri Açma,Bursa Tuvalet Gideri Açma,Bursa Kanal Açma,Bursa Tuvalet açıcılar,Bursa Pimaş Açıcı,Bursa Gider Açıcı,Bursa Pimaş Açan,Bursa Tıkanıklık Açıcı,Bursa Klozet açıcı,Bursa Tıkalı Pimaş Açma,Bursa Tıkalı Gider Açma,Bursa Tıkalı Lavabo Açma,Bursa Tıkalı Tuvalet Açma,Bursa Tıkalı Tuvalet Açan,Bursa Tıkalı Pimaş Açan,Bursa Tıkalı Pimaş Açıcı,Bursa Tıkalı Lavabo Açıcı,Bursa Tıkalı Tuvalet Açıcı,Bursa Tıkalı Pimaş Açıcı,Bursa Tıkalı Gider Açıcı,Bursa Tuvalet Açma,Bursa Pimaş Açma,Bursa Lavabo Açma,Bursa Tıkanıklık Açma,Bursa Gider Açma,Bursa Tahtakale Gider Açma,Bursa Tahtakale tuvalet Tıkandı, Bursa Tahtakale tuvalet Tıkanması Su gitmiyor Makine ilezarar vermeden Açma,Bursa Tahtakale Tıkalı tuvalet Gideri Açma tuvalet giderinden su geri geliyor,Bursa Tahtakale Tıkalı tuvalet Borusu Gideri Açma firması Tesisat,Bursa Tahtakale tuvalet Tıkanmasına Çözüm,Bursa Tahtakale Tıkanmış tuvalet Borusu Açma lavabodan su gitmiyor.Bursa Tahtakale Tıkalı tuvalet Açıcı, Bursa Tahtakale tuvalet Açan. kırmadan pimaş tıkanıklık açma Bursa, Bursa tıkalı lavabo açan yerler,Bursa pimaş açan firmalar,Bursa tıkanmış tuvaleti açan tesisatçı, Bursa tıkalı gider açan tesisatçılar, Bursa tahtakale kanal açma, lağım açıcı Bursa, setbaşı mutfak lavabo gider boru açma, Bursa Tahtakale Tuvalet Açma, Bursa lavabo tıkanıklığı açma, Bursa robotlu tesisat tıkanıklığı açan servis, tıkalı gider borusu açan firma Bursa, Bursa makine ile gider açma, Robotla Lavabo Açma Firması Bursa, Bursa Robotla Lavabo Açan Firmalar, Bursa Tıkanıklığı Robotla Açan Firma, Tuvalet Açma Firmaları Bursa, Bursa Pis Su Gider Hattı Açma Firması, Bursa Robotla Mutfak Açma, Bursa Tıkanıklık Açan Firmalar, tahtakale Kanal Açma, Bursa Tıkalı Lavabo Açma, Bursa Makınalı Tıkanıklık Açan Yerler, Bursa Tuvalet Açan Tesisatçı, Bursa Tıkalı Boru Açma, Bursa Kanal Görüntüleme, Bursa Kanal Tıkanıklığı Açma, Bursa Mutfak Tıkanıklığı Açan Tesisatçılar, Bursa tahtakale Kanal Açma, Bursa maksem Mutfak Açma, Bursa maksem Kanal Açma,

 

 

Bursa Su Kaçağı Tespiti ve Kameralı Nokta Tespit